PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815472}
4,7 8 975
ocen
4,7 10 1 8975
Zakon Świętej Agaty
powrót do forum filmu Zakon Świętej Agaty

Po przeczytaniu książki "Zakonnice odchodzą po cichu" jestem żywo zainteresowana historiami, których bohaterkami są zakonnice. Nie muszą to być fakty, po prostu postać zakonnicy, jako takiej, w moim postrzeganiu uległa zmianie i nie jest to już tylko modląca się skromna i oddana Bogu mniszka, ale jest to jednostka nosząca w sobie jakąś historię, często taką, o którą byśmy ją nie podejrzewali. Na film się wybieram, bo zwiastun zdołał mnie zainteresować, abstrahując już od wspomnianych zakonnic.

ocenił(a) film na 2
kartin_zet

Film jest nudny.
To że akurat są tu zakonnice, a nie np grupa cyrkowa kompletnie dla fabuły nie jest istotnie, więc śmiało możesz odpuścić oglądanie.

Miolli

Raczej do grupy cyrkowej nie idziesz w beznadziejnej sytuacji po pomoc.

jeykey1543

Już lepiej iść do grupy cyrkowej po pomoc niż do fanatyków z urojeniami i skrzywieniem psychicznym

starboy

To, że w filmie zakonnice były sadystkami nie znaczy, że w życiu też tak jest. No chyba, że wierzysz w filmy i przyjdzie do Cb w nocy Darth Vader jako duch.

jeykey1543

To raczej jeden z tych zaplutych internetowych antyklerykałów, którzy za wszystkie swoje niepowodzenia życiowe obwiniają kościół, księży, zakonnice, św Matkę Teresę z Kalkuty i Jana Pawła II.

ocenił(a) film na 5
jeykey1543

Podobne praktyki działy się w Zakonie Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty. Jest wiele podobnych historii o znęcaniu się przez zakonnice nad kobietami i sprzedawaniu dzieci.

ocenił(a) film na 2
jeykey1543

A napisałem, że idziesz? To był przejaskrawiony przykład...
Zresztą piszę o czymś innym, Ty odpisujesz jakbyś czytał co drugie słowo mojej wypowiedzi.

Wracając do grupy cyrkowej i pomocy ludziom, to był taki sezon AHS... Ale to już sobie samemu poszukaj.
Pozdrawiam!

kartin_zet

Polecam THE KEEPERS , choć to bardziej o zmowie milczenia wokół pedofilii .

ocenił(a) film na 3
kartin_zet

American Horror Story: Asylum zapewne widziałaś?

ocenił(a) film na 6
kartin_zet

Od siebie poleciłbym w takim razie książkę "Czarownica" spod pióra Julesa Micheleta. Na bazie faktycznych sprawozdań inkwizytorów snute są historie zakonnic, skazujących swoje koleżanki zza klasztornych murów na infamię, tortury i wreszcie stos, tylko dlatego, że były młodsze, ładniejsze i przez to chętniej posuwane przez księdza spowiednika.

kartin_zet

Może " Niewinne"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones