PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616694}

Przywróceni

Retornados
5,9 1 270
ocen
5,9 10 1 1270
Przywróceni
powrót do forum filmu Przywróceni

Świetny film, genialny pomysł i doskonale ukazane tło społeczno-psychologiczne. Bardzo wiarygodna historia i znakomite zilustrowane postawy ludzkie wobec konkretnego zagrożenia. Wielkie brawa. Dawno takiego innowacyjnego filmu nie oglądałem. Super.

ocenił(a) film na 6
ZwiastunNocy

Zgadzam się, że pomysły scenariusza są innowacyjne i nieszablonowe; a przynajmniej nie szablonowe w filmie o zombiakach.

Natomiast skrajnie szablonowa jest obsada i otoczka obyczajowa głównego dramatu. Już dawno nie widziałem filmu, gdzie po kilku wstępnych minutach można było się domyślać charakteru i psychologii postaci z ich budowy ciała. Jak ktoś jest szczupły i przystojny/ładna to ma jedne cechy charakteru i poglądy polityczne. Jak ktoś nie wygląda jak model to będzie miał odwrotne do poprzedniego cechy charakteru i poglądy polityczne.

W pewnym sensie ten film jest powrotem do wczesnych westernów, gdzie postacie można było rozróżniać po odcieniu kapelusza pomiędzy bielą a czernią.

Poza tym, nawet dość młode dzieci wiedzą, że szklane fiolki do metalowych strzykawek nie tłuką się tak łatwo jak na tym filmie.

Tak jak zgadzam się z oceną 8/10 za scenariusz to dałbym tylko 4-5/10 za rzemieślnicze aspekty wykonania adaptacji filmowej. I choć mi się film nie podobał i drażnił naiwnością i wielokrotnie przetelegrafowanymi zwrotami dramatycznymi to nie żałuję spędzonego czasu bo i tak było tego mniej niż jakbym czytał książkę/powieść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones