PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271498}

Piła III

Saw III
6,2 81 722
oceny
6,2 10 1 81722
4,8 12
ocen krytyków
Piła III
powrót do forum filmu Piła III

tzn. chodzi mi o pomysł, żeby jakaś grupka osób (lub osoba) została gdzieś uwięziona i próbowała się wydostać (i oczywiście w pomieszczeniu jakies pułapki lub coś w tym rodzaju;]). Domyślam się, że np. nie będą (chodzi o filmy) dorównywac klimatem Pile, ale chodzi mi o taki pomysł uwięzienia ludzi i muszą "przejść" przez zastawione pułapki. Do tej pory ogladałem: Saw, Saw II, (Saw III wkrótce obejrze), House of 9, Stay Alive. Może ogladaliscie cos podobnoge, prosze o sugestie. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
loserlife

aa, noi i jeszcze Cube'y ogladałem (Cube Zero, Cube, Cube2), myśle, że i te filmy można zaliczyc do tej kategorii.

ocenił(a) film na 8
loserlife

- House of 9
aaa no wlasnie juz napisane :P

loserlife

"Tożsamość" (Identity) - świetne :D

pzdr :*

loserlife

The Hole (Bunkier)- Polecam
jak w opisie grupka osób uwieziona i proboje sie wydostać... film trzyma w napieciu :)

ocenił(a) film na 7
Magik

ogladalem wyzej wymienione, tez polecam, czekam na dalsze sugestie, pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
loserlife

No ewentualnie jeszcze film "Hostel" można do podobnej kategorii zaliczyć, choć nie do końca...

Kuros

No to zacznijmy tak :D

Droga bez powrotu -swietny film , Tunel Smierci , the descent-zejscie,płydko pod ziemią,Club dread,Oni....,legion martwych,

chester35

Droga bez powrotu nie jest ani trochę podobna do piły czy house of9 ;). Płyko? :D :D :D :D hahah

ocenił(a) film na 10
loserlife

Oczywiście też można zaliczyć film pt."Siedem".Bardzo fajny i polecam:)

janeks5

Ano jesce jest taki film "Are you Scared ?? (czy jestes przerażony).
Moim zdaniem film denny i szczególnie mi się ni podobał, nie spomne juz o grze aktorkiej....to jest taki reality show w realiach piły...Oglądanie na wąłsną odpowiedzialność :D

loserlife

Polecam Niemiecki Eksperyment, generalnie nielubie niemieckich filmow ale ten trzymal w napieciu, naprawde super. Grupka osob bierze udzial w eksperymencie, czesc z nich ma grac wiezniow a czesc straznikow, wszystko dzieje sie w zamknietym, odizolowanym kompleksie... Amerykanie robia teraz swoja wersje

Randall

a ten film jaki ma niemiecki tytuł?? mozna gosciągnąc?? i z którego roku to to jest.. z góry dzieki za info

ocenił(a) film na 7
michal_mm1

do "michal.mm1". Ten niemiecki film to "Das Experiment" z 2001r. Bardzo dobry film rowniez polecam. Jak chcesz dokladniejsze info to tu zajrzyj: http://eksperyment.filmweb.pl/ [eksperyment.filmweb.pl/]

loserlife

Dzieki za info.. Moze sobie obejrze to w najblizszym czasie. A tak na marginesie to ja słyszałem o tym ekperymencie i nawet mam jedną ksiązke kolesia który go wymyslił (Phillip Zimbardo). Taka ciekawostka: Ten ekperyment Zimbardo przeprowadził w latach 70-tych i później rozpetala sie taka burza ze bodajże rząd zakazał podobnych ekperymentów(!)

ocenił(a) film na 10
loserlife

Łowcy umysłów (Mindhunters) - bez rewelacji, ale przydałoby sie obejrzec :)

loserlife

Zamknięcie? pułapki? grupa ludzi?
Oczywiście wszystkie części "Cube", Tunel śmierci i chyba 13 duchów.

loserlife

Całkiem ciekawy jest też "zejście" jak zawsze najlepszy jest koniec )))

loserlife

the descent.... glupie baby same sie uwiezily :)))

loserlife

Ciekawy jest tez Haunted hill czy jakos tak - zaliczam go do filmow psychodelicznych i osobiscie polecam:)

loserlife

co do odpowiedzi powyzej - poprawiam sie. tytul to house on haunted hill:) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
loserlife

Teksanska masakra piłą mechaniczną? Hmm.. tez ciekawe... :) :)

bluevelvet90

Identiny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!ma klimat :)

loserlife

Eksperyment wspanialy,identity rowniez,lowcy umyslow tez polecam.
Jednak najwieksze wrazenie na mnie zrobil R Point (- cuuudoo chociaz nie wiem czy odpowiada on Twoim kryteriom :) Polecam jeszcze Obled :)
Pozdrawiam

loserlife

A ja polecam książke pt. Chemia Śmierci lepsza od piły, szkoda że nikt nie nakręcił filmu. Sorry za off topic :P

loserlife

Przychodzi mi jeszcze do glowy francuski horror "Malefique", ktorego akcja dzieje sie w wiezieniu (http://www.filmweb.pl/Film?id =98451). Jest dosc nietypowy i nie jakos bardzo straszny, ale jak ktos lubi takie bardziej psychologiczne klimaty oraz ma dosc holywoodzkich horrorow to polecam.

loserlife

Ultimatum dobry film, polecam of kors nie to co piła

użytkownik usunięty
loserlife

Uwięziona....hmmm może Halloween:Resulection(nie wiem jak to się pisze:P:P)

loserlife

dobry jest też film "See No Evil" polecam... wymiatanka nieziemska

loserlife

no mysle ze zdecydowanie moge polecic filmik "Łowcy umysłów" naprawde warty obejrzenia. Pozdro

ocenił(a) film na 10
loserlife

Zaliczyc do tej kategorji mozna prawie kazdy film grozy tylko wiekszosc to jest poprostu smiech na sali tak jka Hostel(wiecej erotyki w filmie niz grozy),zejscie(chyba najbardzije denny film ostatniej dekady ) ale jednak nic nie mozna porownac do tego co prezentuje Pila(bez wzgledu na czesc)widomo ze zawsze sie najdzie jakis pajac ktory powie ze film jest slaby(nie wiem oc on chce przez to osiagnac chyba tylko zosglos i byc wysmianym)ale to juz jego sprawa Pula jest poprostu nie tylo ze straszna i tyrzymajaca w napieciu to jeszcze do tego chora!!! Co powoduje ze ten film jest na czolowce w tym gatunku wiec jak czekasz na pile 3 to w trakcje oczekiwania ogladni sobie jeszcze raz pile 1 i 2 bo inne filmy zepsuja Tobie Doskonaly klimat tej serii Pozdro

ocenił(a) film na 3
hiper007

przyznaje kompletną racje,wszystkie te filmy nie dorównują ani jednej czesci piły

loserlife

"Dom woskowych ciał" , "Zły Skręt", "Teksańska Masakra Pilą Mechaniczną"...

ocenił(a) film na 4
loserlife

"Are You Scared" http://www.filmweb.pl/Film?id=372463 [www.filmweb.pl/Film?id=...]

loserlife

sporo z filmów, które wymienili poprzednicy widziałam. Hostel jak dla mnie był niezły, w szczególności, że byłam na nim późnym wieczorem w czwartek, kiedy od środy do piątku miałam rekolekcje:) Bunkier ubóstwiam, znam go na pamięć, książka też jest fajna, aczkolwiek, żeby dowiedzieć się tyle, ile z filmy, trzeba ją przeczytać przynajmniej dwa razy. tożsamość, świetna, aczkolwiek widziałam ją jakieś 3 lata temu, więc nie wiem jak oceniłabym ją mając dzisiejsze doświadczenie z horrorami. 13 duchów podobne do piły poniekąd, ale straszne tylko przez chwilę. Halloween też w sumie ma coś z zamknięcia, ale w takim razie trzeba też wspomnieć o krzyku. zejście może i miało dość 'specyficzną' fabułę, ale straszne było. w wielu filmach o wampirach występuje zamknięcie, np od zmierzchu do świtu, było kilka części, chyba nawet wszystkie widziałam i nie były może jakieś super, ale momentami się bałam. i w filmach o zombie. Resident Evil uważam za całkiem ciekawy. i takie sprzed wielu lat, który mam na kasecie video pamietającej mojego dziadka. też coś o zombie, ale tytułu nie pamiętam, poza tym i tak go nigdzie nie znajdziesz, bo ma wieki. Silent Hill też jest takim jakby zamknięcie, ale na tym filmie się za dużo śmiałam. ale straszny był, jak te stwory się odzywały. na samo wspomnienie dostaję dreszczy ;) A obcy? w sensie alien. tam tez są ludzie na statku i chcą się z niego wydostać. a film jest moim ulubionym. do tego dochodzi predator i predator vel alien. jeszcze sporo bym pewnie wymyśliła, ale dość tego. pozdrawiam, życzę miłego oglądania!

Anima_Sola

Ale autor tego tematu pytał sie o thillery podobne do Saw ,a nie jakies horrory czy jakies badziewie (residint evil ) .Ja osobisce polecam Identity i Łowcy Umysłów (maja klimacik szcególnie ten pierwszy :) ) A jesli chodzi o dobre thillery to polecam :Taksówkarz ,te filmy wymienione wyzej,Zgromadzenie ,Twin Peaks ,Zagubiona Autostrada,Drabina Jakubowa i wiele innych klasykow ,których poprostu nei chce mi sie juz tu wyspisywac .

nicctt1313

Ja ostatnio ogladalem Battle Royale (zawiera wszystkie cechy filmu jakich szukasz)a do tego jest japoński:D polecam bo kozak (wg mnie przynajmniej) SAW rządzi, szczegolnie jedynka.

użytkownik usunięty
loserlife

może "Rose Red" albo "The Blair Witch Project" tylko że oni są w lesie:Pi nie ma żadnych pułapek

ocenił(a) film na 10
loserlife

Nie wiem czy ktoś o tym wspomniał ale jest Polski film "Legenda", nieco inny ale też giną (ludzie zamknięci w zamku).

ocenił(a) film na 9
loserlife

Hmmm...Może "Hostel".
:)Nieco przypomina Piłę pod tym względem, ze tam tez torturuje sie i okalecza ludzi...

bladooka85

To trochę co innego, w Pile nikt nikogo nie torturował ani nie okaleczał... , to oni sami decydowali czy chcą przeżyć czy nie :/
A w Hostelu ludzie torturowali innych ludzi i sprawiało im to przyjemność, film całkowicie pozbawiony przesłania, chyba ze o ludzkiej głupocie, nie polecam...

ocenił(a) film na 5
loserlife

Nine Dead - w zamierzeniu coś podobnego do Piły (I), ale trochę nie wyszło. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones