PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271498}

Piła III

Saw III
6,2 81 773
oceny
6,2 10 1 81773
4,8 12
ocen krytyków
Piła III
powrót do forum filmu Piła III

Moim zdaniem

ocenił(a) film na 5

powinno się podzielić horrory na takie, w których jest budowanie napięcia oraz takie, które polegają na zwyczajnej masakrze. O ile pierwsza część piły mnie zaskoczyła, druga trochę zszokowała, to trójka wywołała u mnie co najwyżej obrzydzenie i niedowierzanie. I jeszcze te marne próby stworzenia spójnej fabuły. Spodziewałam się czegoś innego.

ocenił(a) film na 7
Voiselle

http://pl.wikipedia.org/wiki/Slasher

Podział już jest.

Voiselle

oj, fabuła jest bardzo spójna

Voiselle

dodatkowo masz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gore

Jest podział wiec o co kaman?

ocenił(a) film na 5
Rockman92

Ale na filmweba wejdę w kategorię horror i mam razem i Lśnienie i Piłę i zmierzch

Voiselle

ogólnikowo po prostu, ale w necie mozna znaleść więcej info

Voiselle

Bo masz Gore/ Slasher i masz Horror. Horror tworzy napięcie, jest mało brutalny a krwi jest w nim jak na lekarstwo. Ten gatunek można inaczej nazwać jako thriller psychologiczny. Zwykle opowiada ciekawą historię, ma interesującą fabułę a akcja toczy się bardzo powoli. Bohaterami horroru dla uprawdopodobnienia zdarzeń są zwykli, pracujący ciężko ludzie. Do koszyka " Horror " wrzucasz japońską Klątwe i Krąg. Po ich obejrzeniu możesz mieć problem z poruszaniem sie w nocy po domu ;)

Gore/ Slasher - zupełnie nie wiadomo dlaczego mylony z horrorem. Gore nie buduje napięcia. Główne zadanie tego gatunku to obrzydzanie. Fabuła im bardziej tępa, szczątkowa i sztampowa tym lepiej. Bohaterami filmów gore są najczęściej blond laski z rozkładówek Playboya czy CKMa, metro - chłopaki jak ze Zmierzchu a ich przeciwnikiem jest zwykle zombie - paker - sterydowiec o umyśle prostszym od rozumu kibola GKSu Katowice Do tego koszyka wrzucasz Piłe od 1 do 7, wszystkie Piątki 13 i ich pochodne z Jasonem, Koszmary z ulicy Sezmkowej, Pociągi z(a) mięsem, Maglownice, Smakosze itp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones