PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32554}

Nietoperze

Bats
4,1 693
oceny
4,1 10 1 693
Nietoperze
powrót do forum filmu Nietoperze

Zmutowane (i krwiożercze, rzecz jasna) nietoperze w natarciu. Jak sam opis wskazuje - głupie. Do tego stopnia że nawet nieśmieszne. Widać że budżet był nieco wiekszy niż w klasycznych produkcjach Tromy chociażby, i to podstawowy grzech tej kwaśnej produkcji. Zamiast bezwstydnego kiczu otrzymujemy bowiem kicz podrasowany, w którym twórcy mamią nas kiepskiej jakości efektami CGI, konsekwentnie udając że rzecz wcale nie jest z najniższej półki. "Bats" swe prawdziwe oblicze odkrywa dopiero w scenach bezpośrednich konfrontacji ze skrzydlatymi zabójcami, którzy grani są przez tandetne kukiełki. Co więcej? Obsada, w której nie brak znajomych twarzy zahartowanych w produkcjach klasy B, muzyka Graeme Revella oraz idiotyczny scenariusz. Na okrasę: dziwaczny w wielu momentach montaż, który wskazuje na to że ekipa największe doświadczenie miała jak do tej pory przy tworzeniu zwiastunów. Przyciężkie, niefajne.

Caligula

Chyba sporo przesadziłeś. Dobrze się go ogląda.

ocenił(a) film na 9
Caligula

Chyba często nasze opinie są zbieżne, ale tym razem się nie zgodzę. Film moim zdaniem szczyci się świetnym aktorstwem (prócz Boba Guntona, ale na to można przymknąć oko), świetnym podkładem muzycznym Revella (autora skądinąd ścieżek dźwiękowych różnej jakości, tu kojarzyła mi się z niesamowitym motywem przewodnim Christophera Younga z "Powodzi" Salomona). Do wad można zaliczyć sugestie, iż nietoperze nie tyle korzystają z echolokacji, ale mają świetny wzrok i strzelanie do nietoperzy. Komiczne wydaje się ponadto ujęcie z zabiciem ostatniego nietoperza. Mimo wszystko stawiam 9/10. Dlaczego? Bo widzę tu sporo nawiązań do "Ptaków" Hitchcocka, dla mnie to niemal remake. Ptaki mi się zupełnie nie podobały, były słabe pod każdym względem; na dodatek gdy po latach przeczytałem opowiadanie, okazało się, że Hitchcock w swoim filmie przedstawił zupełnie inną historię, niż Daphne DuMaurier w pierwowzorze literackim. Od filmu Hitchcocka "Nietoperze" są pod niemal każdym względem (technicznym i artystycznym) lepsze (co nawiasem mówiąc nie zmienia faktu, iż Louis Morneau nie nakręcił więcej filmów godnych uwagi, a "Autostopowicz 2" jest wręcz tragiczny).

Mimo wszystko film bardzo dobry, czyli (w mojej klasyfikacji) jak już wspomniałem, 9/10.

ocenił(a) film na 2
Shiloh

Proszę sobie kolego tak swawolnie i obszernie do tego nie kpić, bo jeszcze ktoś Ci uwierzy i będziesz go mieć potem na sumieniu. Ja bym nie chciał mieć.

ocenił(a) film na 9
dentryt

Wybacz, ale zupełnie nie zrozumiałem, bo Twoja wypowiedź jest dziwnie niegramatyczna i nieskładna.

ocenił(a) film na 2
Shiloh

Pisałem, żebyś tak sobie nie kpił chwaląc tego potworka, bo jeszcze ktoś uzna to za szczerą rekomendację i straci przez Ciebie swój czas i nerwy oglądając to.

ocenił(a) film na 9
dentryt

Pisałem szczerze, w mojej wypowiedzi nie było ani słowa kpiny. I mam prawo do wyrażenia własnej opinii.

ocenił(a) film na 2
Shiloh

Skoro szczera, to jak dla mnie jest ona, trawestując tytuł autora tematu, wręcz "nieprzyzwoicie bzdurna", ale spoko. Rzeczywiście każdy ma prawo do takiej.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
dentryt

I każdy ma prawo do trollowania tak jak Ty. Howgh.

ocenił(a) film na 2
Shiloh

Przechodzisz sam siebie kolego mój. Najpierw o pierwszym lepszym, kolejnym i nieostatnim, żałosnym gniocie mówisz, że "szczyci się świetnym aktorstwem", później nie dość, że śmiesz go porównywać do Ptaków, to piszesz że (podobno na poważnie) "od filmu Hitchcocka "Nietoperze" są pod niemal każdym względem (technicznym i artystycznym) lepsze", po drodze jeszcze nie potrafisz zrozumieć zwykłej wypowiedzi, a na koniec - tadam! - nazywasz mnie trollem, bo w końcu ktoś raczył zdumieć się i pochylić nad szczytami absurdu, na jakie pozwoliłeś sobie w swym iście groteskowym poście sprzed paru lat. Jeśli ja jestem trollem, to ciekawe kim jesteś Ty. Goblinem?

Caligula

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones